greenactive ilklerimiz
ilklerimiz
GREENACTIVE PR | İlkleri

Güçlükleri aştık..
Zorlukları ve acıyı sevmeyi bile öğrendik
Önemli olan zoru başarmaktı.
Zoru başarmak imkânsızı da tanımaktı
hayatımızın en güzel anları zorlukları aştığımız anlar oldu..

Heyecan ve coşku;  Koşulsuz saygı,
Sevgiden kaynaklanan özen: Hayata pozitif bakıştı bizimki.
Mütevazı adımlarla;  adanmışlık ruhu ile bugünlere geldik.

Sektörde hep ilklere imza atan olduk,
Ders kitabı olmayan çevre dersi için çocuklara hazırladığımız Türkiye’nin ilk ve tek çevre dergisi SİNCAP’la başlayan yolculuğumuzda hep yenilikler hep farklı büyük fikirler peşinde koştuk.

İstanbul’daki ilk projemizle Türkiye’nin ilk kurumsal sosyal sorumluluk Çevre projesine imza attık. Proje   ile Türkiye’de bir ilk kez yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan İzmir Kuş  cennetindeki  kuşlara  CANSUYU  getirdik.

Bu projemizle dünya çapında iki ödüle layık görüldük.
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN  ÇEVRE ÖDÜLÜ ile onurlandırıldık..
Bu da sektörde BM'den alınan ilk ödüldü ve ilk ödülün sahibi   olarak tarihe geçtik

Hemen ardından Tetra – Pak  ‘ın sponsorluğunda Milli Eğitim bakanlığının katkılarıyla Çevre bakanlığımız ile ortaklaşa uluslararası çapta DÜNYANIN İLK ÇOCUK ÇEVRE KURULTAYI'nı gerçekleştirdik.

Ankara’da bir anaya gelen Yerli ve yabancı 12-14 yaş gurubundaki 200 e yakın çocuğun iki günlük toplantı sonrası hazırladığı çevre manifestosunu tüm dünya liderlerine gönderilmesi isteğimizle Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e takdim ettik.

Buharlı lokomotifli CİF TRENİ ile şehir şehir Türkiye’yi dolaştık.
Trendeki 90 günlük yaşamla erişilmesi güç bir REKORA İMZA atan Cif adamlarımızla şehirlerimizde evlerimiz kadar temiz olsun mesajını verdik.

Osmanlının 700.kuruluş yılında 500 yıllık tarihi ile Osmanlının simge yapısı tarihi TOPKAPI SARAYI Müzesi için bir proje gerçekleştirdik.
topkapı sarayın dış taş mermer yüzeylerinin RESTORASYON VE KONSERVASYON'ü ile yine bir ilke imza atmanın onurunu ve gururunu yaşadık.

Yarattığımız bir Cif adam efsanesiyle köşe bucak temizlik yapmadık yer bırakmadık.
Geçmişin Işıltısı Gelecekte de Parlasın.. söylemiyle tarihi yenileme projeleriyle TAKSİM ANITI ve Kuruçeşme’deki KADIN EFENDİ ÇEŞMESİ restorasyonu ve temizliği ile Topkapı ile başlayan cif adam olgusunu pekiştirdik.

Aynı anda ürünümüz Rama için medeniyetin beşiği olan Anadolu’muzdaki yeme içme kültürünü anlatacak projeyi yarattık.
Proje İdolü Karacahöyükten çıkan emziren kadın heykelciliği olan RAMA LEZZETİN ÖYKÜSÜ sergisinden Paleolitik dönemeden günümüzü kadar Anadolu’da yaşayan medeniyetlerinin yeme içme kültürünü arkeolojik ve etnografım obje ve eserlerle insanlara anlatmaya çalıştık.

Ankara ve İstanbul'daki sergilerde binleri ağırlamanın gururunu yaşarken yine bir ilke imza attık.

Dünyanın ilk sıvı margarini lansmanı için kapalı mekanda Türkiye’de ilk su perdesindeki lazer şovunu yaparak olmazı oldurduk. Conrad Oteli Balo Salonunda ki su perdesindeki lazer şovla bin kişilik satış grubuna dünyanın ilk sıvı margarini TADIM’ı tanıttık.

Türkiye’nin ilk kolası, Kola Turka’yı da  tanıtmak bize nasip oldu.
Link, Çamlıca ve Sunny ile gazoz pazarına giren Ülker, COLA TURKA'yla büyük bir sürpriz yaptı.
 
"TÜRKİYE’NİN KOLASI" sloganıyla yola çıkan Cola Turka’daki mesaj şöyleydi; "yerli lezzeti henüz tatmadıysanız, "Colasının bildik cola, Turka’sının da bizim Turka" olduğunu hissetmeniz için size ikram etmekten mutluluk duyuyoruz."

Turka’nun Kolası Cola Turka, pek çok yayın organında yılın en başarılı lansmanı seçilmesinin yanı sıra basında en fazla haberi yapılan ürün unvanını da aldı.

İzmir’den aldığımız küçük bir bilgi ile yollara düştük.
Antik çağda adı KLAZOMENAİ olan Urla’da yapılan bir kazıda ele geçen verilere göre de zeytinyağı atölyesi olması muhtemel bir yapı olduğunu yolundaki bilgilerle kazı sorumlularını karşına çıktık.

Ve DÜNYANIN EN ESKİ ZEYTİNYAĞI ATÖLYESİ'nin aslına uygun ayağa kaldırılması ve o günkü teknikle elde erilen yağ ile dünyada ve Türkiye’de yine bir ilke imza attık.

Bu projede bir başka önemli olay kaybettiğimiz ünlü tiyatro sanatçısı, gurme ve gazeteci yazar Ergun Köknar'ın sorularıyla zeytinyağında SOĞUK PRES tanımını ile tanıştık.

2600 yıllık tarihi olan işlikte zeytinyağının soğuk su ile ayrıştırıldığının anlaşıldığı İfade eden kazı başkanın bu ifadesi soğuk pres tanımını o günden sonra zeytinyağı üreticilerinin ve dolayısıyla bizim de hayatımıza soktu.

Ve bu projemizle Amerika aan PRSA dan muhteşem olarak addedeceğimizi bir ödüle layık görüldük. İlk kez Amerika sınırları dışındaki bir PR ajansına verilen bu ödülle bir ilke imza atarken bu ödülü Türkiye’ye getirmenin onurunu yaşadık.

Ürünümüz FRITO LAY için OKUMA ODALARI projesi ile oldukça ses getiren bir projeye imza attık. Nusaybin Mardin ve Diyarbakır’da açtığımız okuma odaları ile ilk okul çağına gelen çocuklara okul öncesi hazırlık eğitimlerinin verilmesi sağlandı.

Proje Firtolay’ın desteğinde Milli Eğitim Bakanlığı İşçileri bakanlığı ve GAP idaresi ile ortak yürütüldü.

ilklerimize OMO KADINLAR KULÜBÜ, Omo Kadınlar Tribünü ile devam ettik.
Kulüp üyesi kadınlarla, öncelikle duygusal bağ oluşturan, onlara kendilerini özel ve önemli hissettiren, yeteneklerini ve becerilerini ön plana çıkarmalarına yardımcı olan "OMO Kadınlar Kulübü", ardından da OMO'yu gerektiğinde kadınların sığınacağı bir çatı haline getirmeyi başardı. Bu durum kadınların kulübe duygusal olarak bağlanmasına neden oldu.

Mavi Akım Projesi için Karadeniz'e boru döşeyecek olan dev SAİPEM 7000'in boğazdan geçişi bir hayli ilgi çekti. Boğaz trafiğinin durdurulması ile köprüden önce aldığı su ile seviyesini düşüren Saipem 7000'in Karadeniz'e geçişi saatler aldı. Geçiş 8 ayrı kamera ile anında yeril ve yabancı TV kanalarına canlı aktarıldı,

Saipem 7000
Saipem 7000 vinç-gemisi, deniz içi inşaat konusunda en iyi teknolojilerin ve know-how’ların bir bileşimidir. Saipem 7000, 4,500 ton ağırlığında ve Pisa kulesinin iki katına eşit 134 metre yüksekliğinde döşeme kulesi olan tek gemi 200 metre uzunluğunda ve 87 metre genişliğinde ve iki futbol sahası büyüklüğünde alana sahip. Her türlü hava şartında düzgün pozisyonunu koruyarak, boru döşeme işlemini son derece hassas şekilde gerçekleştiren gemide 800'den fazla kişiyi çalışıyor.

Hatırımızda kalan diğer bir ilkimiz İngiliz Emlak şirketi Parador Properties için Didim ve Bodrum da ev sahibi yaptığı İngiliz vatandaşları için BİRLİKTE YAŞAM (LİVİNG TOGETHER) projesi.. Didim halkı ile İngilizlerin birlikte yaşamalarını çocuklarının eğitimini amaçlayan bu projeyi çok önemsedik.

Didim Derneği ve Parador Properties, Birlikte Yaşam (Living Together) protokolünü imzalayarak bir insanlık projesi başlattı. Yaşamak için Didim'i seçen yabancılar ve Anadolu'nun değişik yerlerinden gelerek Didim'e yerleşenlerle; Didim’de doğup büyüyen insanları kaynaştırmayı amaçlıyordu.

Didim Derneği Başkanı Mehmet Soysalan ve Parador Properties Genel Müdürü Temel Şefkatli tarafından imzalanan "BİRLİKTE YAŞAM" (LIVING TOGETHER) projesinin protokolünün imza törenine, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı ve Didim Kaymakamı Didimliler de büyük ilgi gösterdi.

Evet;
Eminiz hepiniz cif adamın yolculuğunu bir yerlerden anımsarsınız; ya da Rama’nın İzmir Kuş Cenneti Cansuyu projesini veya lezzet serüvenine kulağınız aşinadır...

greenactıve imzasını taşıyan çalışmalar, markayı ön plana çıkaran yapısıyla Türkiye’nin hep ilkleri olarak gündemdeki yerini almıştır. Projelerinin tamamı akılda ve hayatta kalmıştır ve halen belleklerdeki yerini korur..

Başarının düzeyi, tescillenirse; araştırmalardan, anketlerden elde edilen somut verilerle ve ödüllerle desteklenirse göreceli olmaktan kurtulup, daha somut bir hal alır...

Başarı işte o zaman, ete kemiğe bürünür.

greenactive PR'in başarısı tescillidir.

greenactive PR'in başarısının tescil, tüketici görüşleriyle ilgili araştırma sonuçları ve aldığı ödüllerdir..
greenactive PR güçlü bir markadır. farklıdır.. tutarlıdır.. ilgilidir
greenactive PR; Etiktir, Yaratıcıdır, Çözüm odaklıdır, Dinamik ve farklılık yaratandır,
..ve greenactive PR; Kurumsal kimliği en iyi temsil edendir,

Herkese teşekkür ediyor, 25.yılımızı büyük bir onur, gurur ve büyük bir mutlulukla kutluyoruz.