greenactive ödül incele
ödüllerimiz
ULUSLARARASI | Ödüllerimiz

 

Rama Cansuyu Projesi

  • IPRA Golden World Award
  • IPRA Certificate of Excellence
  • United Nations

Rama Cansuyu Projesi

 

Üç kıtanın birleştiği noktada bulunan Türkiye, dünya kuşlarının, kuzeyde üreme yaptığı, güneyde ise kışlarını geçirdiği, önemli bir köprüdür. İzmir’in 30 kilometre kuzeyindeki Gediz Nehri Delta ‘sının Ege Denizi ile birleştiği yerde bulunan İzmir Kuş Cenneti, kuşların bu köprü üzerindeki önemli uğrak yeridir. 1800 hektarlık dalyan, 500 hektarlık sazlık adalar, yarımadalar ve tuzla havuzları, yörenin Kuş Cennetine dönüşmesine, uygun ortam hazırlamıştır.Ne var ki, bu alan son yıllarda yeterince yağış alamamış, kuşların barındığı sazlıklar, kurumaya başlamıştı. Ciddi boyutlardaki bu soruna acil bir çözüm getirilemediği takdirde, 8000 hektarlık bu cennet yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktı.

İşte bu noktada greenactive PR ., RAMA CANSUYU PROJESİ’ni yarattı. Ve Dünya Kuşlarının Başkenti olarak bilinen İzmir Kuş Cenneti, Rama tarafından gerçekleştirilen Cansuyu Projesi ile can buldu. Kuşlar için gerekli olan su, 5 kilometre uzaklıkta olan Süzbeyli Köyü’nde bulundu ve 5 ay gibi kısa bir sürede bölgeye akıtılmaya başlandı greenactive PR Rama Cansuyu Projesi ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA’nın Dünya Altın Ödülü’ne, daha sonra da Birleşmiş Milletler Özel Ödülüne layık görüldü.

Ekolojik denge korunduğu, kuşların yaşaması için gerekli su sağlandığı sürece İzmir Kuş Cenneti değişik türlerdeki kuşların barındığı ve ürediği bir yer olmaya devam edecek.

 

Rama Cansuyu Projesi

ULUSLARARASI
ÖDÜLLERİMİZ

ULUSAL
ÖDÜLLERİMİZ