greenactive ödül incele
ödüllerimiz
ULUSLARARASI | Ödüllerimiz

 

Rama Lezzetin Öyküsü

  • IPRA Golden World Award

Rama Lezzetin Öyküsü

 

Bilindiği gibi insanoğlu besinini derlerken, hazırlarken, saklarken, pişirirken, sunarken lezzetliyi yaratma çabasını, besin kaplarına, besin tüketme ortamlarına da yansıtmış, kaplarda ve sofralarda, doğanın kendisine verdiği; güzeli arama, daha güzeli yaratma, üretme çabasını sürdürmüş ve her zaman en güzeli, en lezzetliyi aramış.

Bugün, besinde lezzete dair bilinen ne varsa, birer birer aranmış, tekrar tekrar denenmiş.

Reçeteler kulaktan kulağa, kuşaktan kuşağa yayılmış ve bütün bu birikim bir öykü olmuş, uzanmış, bugüne kadar gelmiş...

Keşfedilen tatları, bugünümüze nasıl taşıdık?

Neler, nerelerde nasıl keşfedildi... Kullanıldı ve de değişti.

İşte lezzetin evrimi, gizemiHayal gücü ile...

Rama bu öyküyü derledi... Rama, Anadolu’nun bilinen tüm uygarlık dönemlerine uzanarak derlediği bu öyküyü, “Lezzetin Öyküsü Sergisi” adı altında, bir kültür hizmeti olarak tüketicisine sundu.

Rama Lezzetin Öyküsü Sergisi’nde, Anadolu’nun bilinen tüm uygarlık dönemlerinden 1000’e yakın eser, İstanbul Akmerkez’de ve Ankara’da Gima Güriş İş Merkezi’nde sergilendi. Anadolu’da çağlar boyu iz bırakan kültürler, ağız tatları ve göz zevkiyle buluşurken, sergiyi gezenler, pişirme kapları arasında, zaman tünelinde bir lezzet gezisine çıktı.

Green Active Rama Lezzetin Öyküsü Sergisi ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA tarafından 1998 Dünya Altın Ödülü’ ne layık görüldü.

ULUSLARARASI
ÖDÜLLERİMİZ

ULUSAL
ÖDÜLLERİMİZ